Bez kategorii

Warsztaty w Toruniu

15 listopada uczestniczyliśmy w warsztatach w ramach projektu „Przyjazna szkoła”, które odbyły się w Toruniu. Naszą szkołę reprezentowały trzy osoby: Oliwia Kulpa, Marharita Yakovlieva, Daryna Shokalo. Na warsztaty przyjechały także zespoły uczniów z siedmiu innych szkół biorących udział w projekcie. Na miejscu przedstawiliśmy się, pisaliśmy coś o sobie i dzięki temu bliżej się poznawaliśmy. Często dzieliliśmy się na grupy, w których wykonywaliśmy różne zadania np. budowaliśmy wieżę z kilku przedmiotów. Naszym celem była integracja. Podczas naszych zajęć nauczyciele, z którymi przyjechaliśmy, również mieli warsztaty. Na koniec rozmawialiśmy z nauczycielami o projekcie i planowaliśmy działania. Myślimy, że dużo z tego wynieśliśmy. Warsztaty były bardzo ciekawe i interesujące.

zbieramy nowe doświadczenia. zawieramy nowe znajomości. poznajemy i odkrywamy…

Następnego dnia, tj. 16.11 – szkolne koordynatorki programu p. Małgorzata Strzelecka i p.Małgorzata Rostowska uczestniczyły w konferencji, w której głos zabrali eksperci w kwestii wielokulturowości. Dzięki temu można było się dowiedzieć jak ważne dla cudzoziemców jest stworzenie im optymalnych warunków adaptacyjnych. Konferencja pozwoliła na udoskonalenie swojego warsztatu pracy i zebrania nowych doświadczeń.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s